Bramy dwuskrzydłowe utrzymywane są przez zawiasy przytwierdzone do słupków ogrodzenia. Zimą warto zabezpieczyć zawiasy smarując je dodatkowo smarem typu np. towot. Niedopuszczalne jest używanie skrzydeł bram dwuskrzydłowych jako pługa śnieżnego. Najpierw należy usunąć sprzed wjazdu śnieg, a dopiero potem otwierać bramę. W przeciwnym razie, łatwo można doprowadzić do przeciążenia, urwania zawiasów, a w przypadku automatyki do nadmiernego zużycia napędu.
Bramy przesuwne samonośne zajmują nieco miejsca wzdłuż ogrodzenia, ich skrzydło jest przedłużone o tzw. przeciwwagę. Skrzydło zawieszone wysięgnikowo nie dotyka podłoża, co sprawia, że bramy te, zwłaszcza zimą, są mniej kłopotliwe w eksploatacji niż bramy przesuwane po szynie.
Pamiętajmy zimą o siłownikach...
Jeśli przy bramie jest napęd, należy zadbać o niego, gdyż niesprawny siłownik unieruchomi bramę. Wskazane jest przed zimą dokonać przeglądu napędu bramy. Także w trakcie zimy trzeba zwracać uwagę na to, żeby śnieg nie stał się przeszkodą nie tylko dla samej bramy, ale również dla elektroniki (np. fotokomórek), które zasypane śniegiem, mogą przestać właściwie funkcjonować. Unieruchomienie automatyki bramy może się zdarzyć także podczas silnych mrozów, gdy temperatura jest bardzo niska. Przy zakupie należy zapoznajmy się z zakresem temperatur, w jakich może pracować siłownik.
Dobrze zamontowana, właściwie eksploatowana i odpowiednio zabezpieczona zimą brama, posłuży nam niejeden lat.
Mogę Wam wszystkim polecić ofertę firmy, z której sam skorzystałem i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Jeżeli szukacie sprawdzonego i profesjonalnego producenta bram i drzwi stosowanych w budynkach przemysłowych i mieszkalnych, to co powiecie na ofertę na stronie - https://www.novoferm.pl ?
OdpowiedzUsuń